Triduum Paschalne i Wielkanoc 2020
» Admin dnia kwiecień 09 2020 Kategoria: Informacje , Drukuj
InformacjeZe względu na stan pandemii w Polsce, każdy uczestniczący w Liturgii podejmuje decyzję we własnym sercu i sumieniu. Nie będzie świecenia pokarmów przed Wielkanocą, a Liturgia Triduum Paschalnego będzie ograniczona do absolutnego minimum. Dziękuję bardzo serdecznie za indywidualne wpłaty na kwiaty do Grobu Pańskiego. Od wieczora Wielkiego Czwartku do wieczora w Wielką Sobotę będzie wystawiony Najświętszy Sakrament w Grobie Pańskim. Zachęcam do osobistej adoracji (liczba osób jednocześnie przebywających wtedy w świątyni, nie powinna przekraczać 5). W odniesieniu do Sakramentu Pokuty i Pojednania, obowiązują nas wytyczne Konferencji Episkopatu Polski. Po ustaniu pandemii, Kościół zachęca nas do odbycia spowiedzi świętej. W sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia (bezpośredniego) jestem do dyspozycji najlepiej pod telefonem komórkowym.
tel. kom.: 881 661 222

Życzę wszystkim Parafianom w tym trudnym czasie dużo pokoju Bożego, radości od Zmartwychwstałego Pana, cierpliwości i trwania w dobrym, wzajemnej solidarności i pomocy. Prośmy w modlitwie Miłosierdzie Boże o zmiłowanie i oddalenie nieszczęścia choroby. Polecamy w modlitwie tych wszystkich, którzy nagle odeszli od Pana o wieczny pokój i zbawienie, a rodzinom pogrążonym w żałobie o łaskę pokoju serca i pokój od Zmartwychwstałego Pana.

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus - Ksiądz Proboszcz Mirosław Masztalerek.