Papiez Franciszek
» Admin dnia październik 07 2015 Kategoria: Stolica Apostolska , Drukuj
Papiez FranciszekOjciec Święty dzisiaj na audiencji ogólnej nawiązując do trwającego synodu o rodzinie podkreślił związek między Kościołem a rodziną - "Kościół jest i powinien być Bożą rodziną". Papież życzył, aby "entuzjazm ojców synodalnych, ożywionych Duchem Świętym wzniecił poryw porzucającego stare sieci i podejmującego połów, ufając w słowo swego Pana" i prosił o modlitwę w tej intencji.
Rozpoczal sie synod o rodzinie
» Admin dnia październik 06 2015 Kategoria: Stolica Apostolska , Drukuj
Rozpoczal sie synod o rodzinieW niedzielę tj. 4 października 2015 r. rozpoczął się synod o rodzinie. Główne zainteresowanie synodem dla niemieckich katolików jest przede wszystkim sprawa komunii dla rozwodników, oraz par homoseksualnych.
Synod jest organem doradczym - ostateczne decyzje podejmuje papież.
Rózaniec 2015
» Admin dnia wrzesień 30 2015 Kategoria: Informacje , Drukuj
Rózaniec 2015Rozpoczyna się miesiąc październik, w związku z tym zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 16.30, różaniec z udziałem dzieci we wtorki i czwartki.